Agrikomplex

Agrikomplex to innowacyjny, kompletny i wielokierunkowy kondycjoner cieczy roboczej polskiej produkcji, stosowany w zabiegach agrochemicznych. Najistotniejszą cechą jest nowatorskie zastosowanie kwasów fulowych do optymalizacji właściwości wody. Stosowanie preparatu zapewnia: właściwą zwilżalność, wzmocnienie przywierania cieczy roboczej do liścia, stymulowanie do pobierania składników aktywnych, poprawę mieszalności, dyspersji i właściwości emulgujących, ograniczenie zwiewania kropli i pienienia cieczy roboczej. Ponadto reguluje i buforuje odczyn pH.

 

Skład: substancje humusowe 18% (w tym 90% stanowią kwasy fulwowe), substancja poprawiająca pobieranie składników aktywnych, regulatory pH, substancje kompleksujące, substancje antypieniące, substancje poprawiające zwilżalność.

Co zyskasz stosując Agrikomplex?

Zmniejszysz napięcie powierzchniowe i twardość wody

Wyregulujesz pH cieczy roboczej
i nadasz właściwości buforujące

Zwiększysz przyczepność cieczy roboczej do liścia

Ograniczysz wysychanie cieczy roboczej na powierzchni rośliny

Ograniczysz
stres rośliny

Dezaktywujesz metale ciężkie zawarte w cieczy

Obniżysz dawkę
substancji aktywnej

Zwiększysz skuteczność przeprowadzonych zabiegów

Jak działa Agrikomplex?

Preparat Agrikomplex całkowicie i oszczędnie rozwiązuje problem negatywnego wpływu złej jakości wody na skuteczność działania składników aktywnych cieczy roboczej. W nowatorski sposób wykorzystano zdolności kwasów fulwowych, tak aby maksymalizowały skuteczność kondycjonowania cieczy roboczej. Wykorzystano ich zdolność do chelatowania jonów metali, higroskopijność, naturalne właściwości zmiękczające wodę, zdolność do poprawy lepkości (przyczepność) oraz mechanizm stymulacji do pobierania składników aktywnych. Optymalna konfiguracja składników zapewnia maksymalną ochronę i delikatność działania.
Preparat zawiera bezpieczne kwasy organiczne, surfaktanty, które nie blokują działania fungicydów, oraz naturalne aktywatory pobierania składników cieczy roboczej. W sposób niestandardowy połączono synergicznie działające substancje powierzchniowo czynne. Składniki są tak dobrane, aby korzystnie wpływać na rozkład na liściu i przyczepność oraz napięcie powierzchniowe. Równocześnie ograniczono niekorzystne pienienie. Preparat Agrikomplex jest równocześnie kondycjonerem cieczy oraz adiuwantem rolniczym.

Agriport - Agrikomplex

Dawkowanie

Agrikomplex
Instrukcja stosowania Agrikomplex
[l]
Ilość wody
[l]
Wlać do zbiornika, do wody*, zamieszać, sprawdzić odczyn pH-metrem, następnie dodawać pozostałe składniki aktywne (ŚOR, nawozy, stymulatory, itp.) w kolejności zalecanej przez producenta. Nie stosować dodatkowo zakwaszaczy czy adjuwantów. 1 1000

* W przypadku równoczesnego stosowania z Koncentratem aminokwasowym, w pierwszej kolejności do cieczy roboczej należy dodać preparat Agrimax.

Uwaga! 1 litr na 1000 litrów wody, obniża odczyn pH do 4,5-5,1. W przypadku stosowania boru do oprysków należy dostosować ilość preparatu Agrikomplex na podstawie pomiaru cieczy roboczej pH-metrem.

Jeżeli chcesz zapoznać się ze szczegółową ofertą, zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego – oddzwonimy do Ciebie. Chętnie umówimy również wizytę naszego doradcy.

Cena za 1l

netto

68,00 PLN

 

brutto

83,64 PLN

 

VAT 23%
Produkt dostępny
w opakowaniu 5l
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter poglądowy i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
agrikomplex-informator

Folder informacyjny