Odżywki do roślin

Agrisol

Skuteczny w niskich temperaturach!
 

Seria zawiesinowych nawozów mikroelementowych opartych na hydrofilowych związkach krzemu, przeznaczone do dolistnego dokarmiania. Preparaty charakteryzuje się bardzo dużą koncentracją mikroskładników oraz idealnie zbilansowaną zawartością. Dodatkowo zawierają siatkę i tytan.

Agrisol F - opakowanie

Agrisol F

Przeznaczony do dolistnego dokarmiania roślin sadowniczych i winorośli.

Skład [g/l] Bor (B) 13,2 Miedź (Cu) 26,4
Mangan (Mn) 52,8 Molibden (Mo) 0,26 Cynk (Zn) 39,6
Siarka (SO3) 162 Tytan (Ti) do 1,6 Krzem (Si) do 7,9
Agrisol V - opakowanie

Agrisol V (Vege)

Przeznaczony do dolistnego dokarmiania warzyw.

Skład [g/l] Bor (B) 13,2 Miedź (Cu) 26,4
Mangan (Mn) 52,8 Molibden (Mo) 0,26 Cynk (Zn) 39,6
Siarka (SO3) 162 Tytan (Ti) do 1,6 Krzem (Si) do 7,9

Co zyskasz stosując Agrisol?

Uzupełnisz w roślinie niedobory mikroelementów

Pobudzisz rośliny do wzrostu
i plonowania

Wysoka zawartość siarki wpłynie na fitosanitarność uprawy

Mikroelementy wchłoną się prawie całkowicie do roślin

Bezpiecznie i łatwo przygotujesz ciecz do zabiegu

Krzem i tytan zapewniają dodatkową stymulację

Poprawisz procesy zapylenia
i zapłodnienia

Dlaczego Agrisol jest taki skuteczny?

Preparat jest niemal całkowicie przyswajalny dzięki jonowej postaci zawartych mikroelementów (sole), oraz unikalnym właściwościom hydrożeli krzemowych.

Obalamy opinię, że stosowanie mikroelementów w formie chelatów jest znacznie lepsze niż w formie soli!

Chelaty
Przenikają do rośliny selektywnym szlakiem lipofilowym. Szybkość przenikania chelatów zależy od wielkości cząsteczek. 4–krotny wzrost wielkości cząsteczek powoduje 1000–krotny spadek przenikania.
Najpopularniejsze chelaty stosowane w nawozach mikroelementowych nie są biodegradowalne. W glebie przyłączają metale ciężkie (rtęć, kadm, ołów, arsen) powodując zanieczyszczenie środowiska.
Sole
Przenikają do rośliny mało selektywnym szlakiem wodnym. Jony mikroelementów, jako bardzo małe cząsteczki przedostają się natychmiast najszybszymi szlakami metabolicznymi.

Agriport - Agrisol - Chelaty vs. sole

Jak działa Agrisol?

Agrisol natychmiast po zastosowaniu dostarcza roślinom składniki odżywcze w proporcjach odpowiadających wymaganiom pokarmowym. Dzięki użytej technologii preparat może być stosowany niezależnie od temperatury otoczenia.

Oryginalny skład powoduje bardzo wysoką przyswajalność składników, oraz prawie całkowite wykorzystanie ich przez roślinę (do 90%). Żelowa konsystencja powoduje, że nawóz działa długo i wydajnie, niezależnie od warunków pogodowych - jak plaster nikotynowy na skórę. Odpowiadają za to hydrożele na bazie krzemu, które „zamykają” składniki nawozowe w tzw. przestaniach międzypakietowych.

Nawóz pobudza mechanizmy obronne poprzez zwiększenie zdolności do gromadzenia wody i składników odżywczych pochodzących z preparatu i gleby. Po zastosowaniu wyraźnie wzrasta tolerancja na mróz, suszę i choroby. Higroskopijność preparatu powoduje, że trudno wysycha, łatwo pęcznieje, zachowując w obu przypadkach dużą przyczepność do liści, dzięki czemu jest trudny do zmycia podczas deszczu.

Preparat zawiera dodatkowo prozdrowotną siarkę, która odżywia i działa antyseptycznie. Roślina odżywiona siarką jest bardziej odporna na choroby grzybowe.

Krzem wspiera naturalną odporność roślin.

Tytan stymuluje i wzmacnia rośliny. Potęguje proces fotosyntezy wewnątrz liścia, jednocześnie działa antyseptycznie na jego powierzchni.

Agrisol jest preparatem bezchlorkowym. Nie zawiera balastów w postaci azotu czy innych zbędnych pierwiastków. Dobrze się miesza. Nie pozostawia w roślinach i owocach resztek chemicznych, za to korzystnie wpływa na ilość i jakość zbiorów.

Dawkowanie

Agrisol Dawkowanie Dawka
[l/ha]
Ilość cieczy
użytkowej [l]
F Drzewa owocowe 2–3 zabiegi po kwitnieniu
do fazy dojrzewania
1,0 300–800
Rośliny jagodowe 2–3 zabiegi w sezonie
do fazy dojrzewania
Winorośl 2–3 zabiegi po kwitnieniu
do fazy dojrzewania
V (Vege) Warzywa 2-4 zabiegi w sezonie 300–600

Jeżeli chcesz zapoznać się ze szczegółową ofertą, zadzwoń do nas na nr tel. +48 531 001 007 lub skorzystaj z formularza kontaktowego (link na dole strony) – oddzwonimy do Ciebie.
Chętnie umówimy również wizytę naszego doradcy.

Pełna oferta preparatów Agrisol

Agriport – Agisol
agrikomplex-informator

Folder informacyjny